Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 3. června 2023 Tamara

Zelený bendita s rudým mejdanem

13. 05. 2012 17:00:00
Daniel Cohn-Bendit "Rudý Danny" vyrůstal v Německu. Na univerzitě v Nanterre u Paříže studoval sociologii. Na jaře 1968 vedl studentské bouře, které otřásly Paříží, pak byl vyhoštěn zpátky do Německa.
EU v r 2050
EU v r 2050Mirek Picek černý pastel

Osmašedesátník "Rudý Dany" organizoval francouzský mejdan rudých hlav studentů, kteří revoltovali proti svým rodičům a odpornému kapitalistickému establishmentu. Protesty a odpor se šířil celým univerzitním světem. Americká města, Paříž, Berlín. Američtí studenti revoltovali proti válce ve Vietnamu a na všech univerzitách, která v USA a v Evropě obsadili, podporovali socialistické diktatury a vytvářeli základ morálky, kterou mají dosud.

Jak já jim záviděl, když jsem v sedmdesátém roce viděl odraz těchto událostí ve filmu Jahodová proklamace (The Srawberry Statement) od režiséra Stuarta Hagmanna. Tato generace protestovala proti svým bohatým rodičům, nicméně však používala jejich peníze, aby zničila jejich vlastní blahobytný stát. Hořící joint putoval z ruky do ruky, chlast tekl proudem a ženský patřily všem.

V té době mi bylo patnáct a jejiích mantře: "Everybody must get stoned" (každý se musí zhulit) jsem nerozuměl, ale chtěl jsem být hipíkem. Základním problémem našich skoro stejně starých generací na západě a východě bylo absolutní míjení se reálné skutečnosti bytí jednotlivých účastníků. Evropští kolektivističtí intelektuálové nevěděli vůbec nic o těžkostech stejně staré generace na druhé straně a prostě ignorovali odpornosti komunismu od jeho reálného počátku.

Tehdy aktivní rebelové již dospěli a změnili nejen své jméno, ale i své pozice a názory. Jejich vládnutí před časem přišlo a teď drží jak kulturní, tak i politickou moc. Po celé EU tito kolektivisté sedí v klimatizovaných vládních kancelářích, ministerských kabinetech, evropském parlamentu a chovají se, jako by se nic nezměnilo. Hlásají svoji neomylnost při řízení globálního tržního hospodářství. Nadšeně přijali svého dřívejšího nepřítele, kapitalistické podnikání a přidali to do své falešné humanistické fasády socialistického kolektivismu a multikulturalismu.

Mezi tyto převlékače morálky počítám typy jako je José Manuel Durão Barroso, Joschka Fischer a výše uvedený Daniel Cohn-Bendit a všechny ostatní, kteří prošli tímto vývojem a ve své podstatě se stali lídry současného "klubu sráčů". Tato elita byla na počátku masivní finanční zátěže, jejíž většinu tvoří následek dluhů evropských vlád a celkového evropského utrácení na různé programy a dotace, kvůli kterým vyšli do ulic se svými požadavky. Proto zelení (zjednodušeně) zabalili rudý kolektivismus do nutné ideologie enviromentalismu, který je velmi vhodný pro zneužití. EU (v čele s klubem) musí potom řídit veškerou snahu lidské populace tak, aby nemohlo dojít k události jako před 150 miliony lety. Globální oteplení tehdy způsobila plynatost dinosaurů, kteří vyprodukovali podle paleontologů neuvěřitelné množství metanu (i to se může klubu hodit).

Rudý Dany, kterého jsme zaznamenali před časem na návštěvě u V.Klause, o kterém nám říká, že bloudí ve starém neoliberálním světě, je přesvědčen, že trh se regulovat musí podle potřeb EU. Také se domnívá, že pokud EU nějak neufinancuje Řecko, bude tam zle a dojde k vojenskému převratu. Ale neví kdo to udělá, protože ze své bohaté praxe v "klubu sráčů" už nerozeznává levou a pravou stranu. Dle jeho názoru je V.Klaus daleko nedůvěryhodnější, než čeští komunisté při spolupráci se sociální demokracií v budoucí české vládě. Protože je přeci někdo zvolí! Ale některé členy různých vlád v Evropě, či prezidenty kteří nemají jeho stejný názor a jeho ideologii, zřejmě dosadili neoprávněně nějací bandité.

Nejvíce se obavá hegemonie Německa v Evropě, protože je přesvědčen, že bez eura by k tomu došlo. Nedivím se potom jeho postojům, když varuje F.Hollanda, aby nedráždil A.Merkelovou s přehodnocováním fiskálního paktu kvůli zavedení eurobondů. Němci by v tom případě k té hegemonické marce (nebo super euru) utekli mnohem dříve. A moc těchto členů klubu by se zhroutila.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Mirek Picek | neděle 13.5.2012 17:00 | karma článku: 27.20 | přečteno: 2508x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (64)

EU přistupuje k Istanbulské úmluvě. Evropský parlament nechce maďarské předsednictví v Radě. Jednotný patentový soud zahájil činnost.

2.6.2023 v 15:30 | Karma článku: 11.53 | Přečteno: 102 | Diskuse

Jan Bartoň

USA odvrátily bankrot tím, že ho přiznaly

Pod bombastickým titulkem Svět si může oddychnout, USA odvrátily bankrot. Velké vítězství amerického lidu, těší Bidena, se server CNN Prima News obrací k české veřejnosti.

2.6.2023 v 10:00 | Karma článku: 33.82 | Přečteno: 718 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Vláda nemá odvahu, schodek je naprosto neúnosný

Schodek ke květnu činí 271, 4 miliardy korun. Při celoročním plánovaném deficitu 295 miliard. Naprosto katastrofická situace. Současný rating neudržíme a už tak vysoké úroky půjdou ještě výše.

1.6.2023 v 15:42 | Karma článku: 38.12 | Přečteno: 3796 | Diskuse

Ondřej Flégl

Aktuálně: Katolická "šária" útočí na naši Ústavu a sekularismus

Konzervativní tmáři skrytě útočí na Ústavu a sekularismus a snaží se o katolickou normalizaci. K sabotáží zneužívají sexuální a genderové menšiny.

1.6.2023 v 12:37 | Karma článku: 11.51 | Přečteno: 644 | Diskuse

Jan Bartoň

Snížíme dotace o 55 miliard korun?

Plán vlády na redukci dotací o cca 55 miliard korun je sice velmi bohulibý, ale má svá ohromná úskalí. Ekonomika EU je více méně dotační obecně, zejména do tak zvaných obnovitelných zdrojů.

1.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 2312 | Diskuse
Počet článků 89 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 945

Píšu o lidech. Kreslím a maluju lidi, nejraději ženský. ____________________________________________________ Moje obrazy najdete na webu picekmirek.cz nebo některé zde na videu. ____________________________________________________

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....